Obliczenia składek

Liczba zachorowań na nowotwór wzrasta, a także dotyka coraz młodsze osoby. Na rynku ubezpieczeń pojawiły się w związku z tym nowe oferty, zawierające ubezpieczenie na wypadek nowotworu.

Skąd rosnąca popularność ubezpieczeń od raka?

Niestety coraz więcej osób umiera na nowotwór. W Polsce jest to około 100 tysięcy osób rocznie. Nawet w przypadku, kiedy chorobę uda się pokonać, leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Instytucje finansowe, zauważając potrzebę ubezpieczenia na wypadek nowotworu, coraz częściej oferują tzw. onkopolisy. Jest to na rynku polskim wciąż stosunkowa nowość, ale niedługo może stać się równie popularna, jak ubezpieczenia mieszkań czy samochodów.

Gdzie szukać takiego ubezpieczenia w ofercie?

Polisy ubezpieczeniowe chroniące na wypadek zachorowania na nowotwór są coraz łatwiej dostępne. W swojej ofercie mają je zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i banki. Możemy ich szukać między innymi w PZU, Generali, AXA, a także w bankach ING i Santander.

Czy warto ubezpieczyć się od nowotworu?

Pomoc finansowa, jaką gwarantuje polisa, może stanowić duże wsparcie zarówno dla osoby chorej, jak i jej bliskich, podczas leczenia lub po ewentualnej śmierci. Szczególnie osoby, które są mocniej narażone na zachorowanie na nowotwór z powodu obciążenia genetycznego lub trybu życia, powinny zastanowić się na onkopolisą. Kluczem jest tu jednak uważne czytanie, analizowanie i porównywanie ofert, ponieważ polisa polisie nierówna. Przy świadomości warunków szczegółowych oraz wyłączeń powinniśmy wybrać najlepsze dla siebie i swoich bliskich ubezpieczenie.

Olga / pixabay / stevepb